• Start
  • Teatr
  • Wszystkie oblicza miłości u Fredry
  • Jarek Mikołajczyk

Wszystkie oblicza miłości u Fredry

Na gnieźnieńskiej scenie po raz pierwszy w tym sezonie zobaczymy docenione przez widzów i recenzentów Zjednoczenie dwóch Korei w reżyserii Łukasza Gajdzisa. Wbrew pierwszemu skojarzeniu spektakl na podstawie tekstu Joëla Pommerata nie mówi o polityce, ale o tym, co naukowe autorytety uznają za najsilniej uzależniającą substancję na świecie – o miłości. Co oznacza ona dla nas, ludzi współczesnych, zabieganych, egoistycznych? Na scenie Fredry zobaczymy rozmaite oblicza uczucia, które „wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję" i utrzymuje nasz świat przy życiu.

Oglądając „Zjednoczenie dwóch Korei" przejrzyjmy się wraz z Joëlem Pommerat w naszej miłości. Zajrzyjmy w głąb siebie, być może po to, by podążając tropem badaczy i fizjologów, odkryć burzę hormonów, fabrykę dopaminy i serotoniny, albo też po to, by odnaleźć piękno i obłęd, przed którymi nie ma ucieczki.

Mocną stroną przedstawienia jest pomysłowa scenografia Katarzyny Tomczyk. Spektakl  zyskuje niesamowity klimat dzięki muzyce na żywo -  usłyszeć można wspaniałe brzemienia saksofonu i pianina. Warto też zobaczyć aktorów gnieźnieńskiej sceny w różnorodnych wcieleniach, jakie przyjmują grając w kilkunastu zmieniających się jak w kalejdoskopie scenkach. „Zjednoczenie dwóch Korei" to kolejny  spektakl Teatru Fredry, który naprawdę warto zobaczyć. Najbliższa szansa na to już 18, 19 i 20 marca. Bilety można kupić w kasie teatru i online na stronie www.bilety24.pl.

materiał nadesłany
fot. Dawid Stube www.fotostube.pl