• redaktor dnia

Spotkanie ze zdobywcą Korony Ziemi

Bartłomiej Wróblewski – dyrektor Instytutu Prawa SWPS ZW w Poznaniu dokładnie w Drugie Święto Bożego Narodzenia zdobył kolejny szczyt z Korony Ziemi. Tym razem Celem wyprawy Bartłomieja Wróblewskiego był Masyw Vinsona, najwyższy szczyt Antarktydy. Program wypraw 7 szczytów Korony Ziemi himalaista realizuje od 1998 przed nim jeszcze tylko 1000 metrów Everestu, które planuje zdobyć wiosną 2013. Spotkanie z pasjonatem wspinaczki i pokaz niebywałych fotografii z wypraw już 15 lutego w Centrum Kultury eSTeDe o 20.30 a wcześniej w Witkowie.  

 Na stronie Bartka Wróblewskiego czytamy: „Wyprawa na Everest jest wielorakim wyzwaniem. Zdobycie góry stanowi marzenie każdego wspinacza. W drodze do Korony Himalajów czy Korony Ziemi jest jednym z koniecznych etapów. W Koronie Ziemi wspinaczka na Everest jest wyzwaniem największym, najmniej przewidywalnym, najbardziej niebezpiecznym, najbardziej pociągającym…Wyprawa na Everest wiosną 2012 r. mimo trudnego, a momentami dramatycznego przebiegu, skończyła się szczęśliwie. Jednak do szczytu zabrakło 1000 metrów… Do Korony pozostały dwie góry, a po zdobyciu w grudniu 2012 r. Masywu Vinsona na Antarktydzie, „tylko” Everest, a właściwie „jedynie” owe ostatnie 1000 metrów Dachu Świata. Cóż może już wiosną 2013 r. Everestu odsłona druga…”Jak zapewniają gnieźnieńscy himalaiści z Klubu Sportów Górskich Direta i C.K. eSTeDe Bartek opowie nam o zdobywaniu szczytów należących do Korony Ziemi, o swoich wspinaczkach i podróżach przez wszystkie kontynenty. Na kocie ma już prawie wszystkie szczyty – został Everest… Dwie prelekcje – dwa miasta: 15 lutego

18.00 Witkowo – Zakład Poprawczy ul. Park Kościuszki 9

20.30 Gniezno - Centrum Kultury SCENA TO DZIWNA ul. Roosevelta 42, sala nr 15


Zasady udziału:
wstęp darmowy, ale tylko dla osób, które potwierdzą swój udział na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (nazwisko i imię + miasto) i uzyskają potwierdzenie! Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia do 9 lutego!!!