• Start
  • Teatr
  • Magiczny Świat Teatru Lalek w eSTeDe - Bilety wyprzedane
  • Jarek Mikołajczyk

Magiczny Świat Teatru Lalek w eSTeDe - Bilety wyprzedane

Ci którzy ociągali się z kupieniem biletów na spektakl Le Filo Fable, niestety będą musieli poprzestać na relacjach w mediach, na ponad tydzień przed wydarzeniem wszystkie bilety zostały wyprzedane. Jak zapewnia Centrum Kultury powodzenie przedsięwzięcia zaowocuje niebawem kolejnym spektaklami teatrów lalek. Poniżej artykuł zapowiadający spektakl.

Le Filo Fable to spektakl dla dzieci od 3 lat. Z widowiskiem przyjedzie do eSTeDe Teatr Lalki i Aktora z Wałbrzycha. Spektakl odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Kultury eSTeDe 7 grudnia o godzinie 16.00. Warto przy okazji wspomnieć, że prezentacje teatrów lalek, to kolejne zapowiadane przez Centrum Kultury już na starcie działanie. Na początek zobaczymy w Centrum Kultury aktorów Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha w spektaklu Le Filo Fable. Spektakl oparty jest na motywach bajek filozoficznych z całego świata. Forma jaką wybrała reżyser Joanna Gerik dla przedstawienia oraz żywiołowa gra aktorów, sprawia, że spektakl świetnie przyjmowany jest przez widownię dziecięcą od 3 roku życia. Nowoczesne lalki i scenografia nie zatracają jednak tego co jest atrybutem teatru lalki – pewnej magii i tajemnicy.

Autorem scenografii jest młody wybitny czeski scenograf i reżyser światła Jan Polivka. To właśnie dzięki jego pracy zobaczymy lalki, które rodzą się niemal na oczach dzieci w pracowni rzeźbiarzy. Lalki te nie tylko ożywają w rękach aktorów ale też na przykład świecą. Sporo ciekawych rozwiązań wizualnych dostosowanych do dziecięcego postrzegania świata. Aktorzy tworzą odrębny świat podczas przedstawienia, świat do którego zapraszają dzieci z momentami interakcji. Muzyka tworzona jest przez aktorów na żywo podczas przedstawienia


- Spotkamy tu: dwoje młodych rzeźbiarzy – powściągliwą kobietę i mężczyznę o wybujałej wyobraźni, elektryka Czesława Cygę, którego pasją jest pisanie bajek, spragnionego wiedzy i życiowych mądrości Hipopotama oraz Księżyc, Jeziorko, Myszkę i Ptaka, którzy kłócą się, kto z nich jest największy. Interaktywny spektakl, podczas którego aktorzy inscenizują „tu i teraz” sekwencje bajkowe z różnych stron świata, łączy walory artystyczne z edukacyjnymi. Uczy dzieci rozmawiać, zadawać pytania i próbować na nie odpowiedzieć. Uzmysławia, jak ważne jest to, kim jesteśmy, a nie, jak wyglądamy. Poucza, że dzieci, także te najmniejsze, mogą mieć własne zdanie, własne myślenie i w ten sposób pozytywnie wpływać na poczucie własnej wartości oraz kontakt ze światem – tak napisano o spektaklu na stronie Teatru.

 
Spektakl został wielokrotnie nagrodzony na prestiżowych festiwalach i wyróżniony przez krytykę między innymi : Atest ASSITEJ – Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za 2012 rok. Najlepszy spektakl dla dzieci w 2012 roku wg krytyka teatralnego Bartłomieja Miernika. Nagroda „Kot w worku” na 17. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2013. Zespołowa Nagroda Aktorska na 4. Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA, Rzeszów 2013 Aktorzy grają wśród widowni, blisko małych odbiorców. Z racji na to w przedstawieniu może wziąć udział tylko 100 widzów. Warto pomyśleć o wcześniejszym kupieniu biletów. Bilety 12 zł w przedsprzedaży a 20 zł w dniu spektaklu.

zdj. Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

opr. MixeR

Skorzystaj z okazji, by zobaczyć nagradzane i doceniane przez krytyków polskie filmy. Dzięki projektowi „Kultura Dostępna w kinach” w każdy czwartek o godzinie 18:00 bilety kosztują jedyne 10 zł dla każdego.

Botoks

Kino Helios
Czwartek 15 marca 2018
godz. 18:00

Najlepszy

Kino Helios
Czwartek 22 marca 2018
godz. 18:00

Reakcja Łańcuchowa

Kino Helios
Czwartek 29 marca 2018
godz. 18:00